Rovnání nehtů

Trápí vás zarůstání nehtů? Řešením je ORTONYXIE!

ORTHOS = rovný a ONYX = nehet, proto ortonyxie, obor, který řeší nápravu problematických nehtů. Stejně jako v ortodoncii se zabývá rovnáním, nikoli však zubů, ale nehtů. Z ortodoncie je také přenesený název „rovnátko“. Používá se však také výraz „špona“.

Je to bezbolestná neinvazivní a spolehlivá metoda, která vám pomůže vyřešit i dlouholeté trápení.

Princip nehtové korektury:

Dlouhodobým tlakem jemné síly působí na okraje nehtu, aby došlo k jejich postupnému narovnání v návaznosti na to, jak nehet sám a přirozeně roste. Proto je délka rovnání přímo úměrná více faktorům, jako jsou zdravotní stav nehtu, stupeň jeho deformace, příčina deformace a také disciplína a spolupráce klienta. Narovnání nehtu má trvalý charakter, za předpokladu, že již nebude chybně vystříháván, nebude docházet k mechanickému poškozování nehtu, tlaku v obuvi a jiným mikrotraumatům.

IMKOR: Pružný proužek, který se speciálním lepidlem připevní na nehet a pomalu, postupně nutí nehet, aby se vyrovnal. Nalepení předchází krátká příprava nehtu – vyšetření, úprava tvaru, zbroušení, případně ošetření místa, kde nehet zarůstá. Celá aplikace jedné špony trvá přibližně 10-15 minut. Cca po měsíci špona ztrácí svou funkci, lehce se odstraní a na dorostlý nehet se aplikuje špona nová. IMKOR špona je plochá, nepřekáží v obuvi, má barvu podobnou barvě nehtu a není problém nehet nalakovat.
img014img015